Piast Ożarowice - LKS ŻYGLIN

W dzisiejszym meczu udaliśmy się do Ożarowic. W meczu z Piastem chcieliśmy podtrzymać dobrą zwycięską passę jaką ostatnio notowaliśmy. Zagraliśmy z zespołem, który jako jeden z dwóch ograł nas na naszym boisku - chcieliśmy więc bardzo zrewanżować się za to. I bardzo szybko bo już po pięciu minutach od rozpoczęcia po składnejakcji i centrze Przemka - Dawid Miszok wyprowadza nas na prowadzenie. Niestety ta bramka "usypia" nas co daje szansę gospodarzom na aktywniejszą grę, a co za tym idzie szanse bramkowe i rzeczywiście po 20 minutach Piast miał doskonałą sytuację, która jednak nie zamienia się na szczęście na bramkę. To wydarzenie sprawia, że "budzimy" się, a w konsekwencji stwarzamy sytuację Marcina po akcji "misia", czy też 100 tego drugiego, który "przekombinował" w sytuacji sam na sam z bramkarzem i zamiast bramki był tylko jęk zawodu. Do samego końca pierwszej połowy to my ponownie kontrolowaliśmy grę. Druga zaczyna się doskonałą akcją Przemka, który nie trafia jednak do bramki. Potem długo mecz toczył się w środku boiska, aż przyszła 60 minuta i Przemek tak zakręcił blokiem defensywnym Piasta, że po jego centrze Marcinowi nie zostało nic innego jak tylko strzeleniem gola!! gospodarze próbowali się co prawda jeszcze odgryź min stwarzając sobie 100 % sytuację, z której zwycięsko jednak wychodzi Sebastian, chwilę później po asyście Czarka, który parę minut prędzej wszedł na boisko kapitan Dawid Jakubowski strzałem głową daje nam trzecią bramkę. To już zdecydowanie podcina skrzydła gospodarzom i do końca przewagę miał LKS, stwarzając sobie kolejne wręcz idealne sytuacje : Marcina Mroza, Czarka i Michała Kocka - jednak nie przekuwają się one na bramkę. W związku z takim obrotem wynikiem 3:0 dla nas kończy się to spotkanie. Mimo niezbyt w porównaniu do ostatnich meczów gry wygrywamy zdecydowanie, chociaż zdarzały się chwile przestoju. Jednak w takich meczach uwidacznia się duch drużyny - mimo słabszego dnia umieliśmy się zmobilizować i wygrać ważne spotkanie - chociaż nie robię tego zbyt często dzisiaj pozwolę sobie na indywidualne wyróżnienie zawodnika a jest nim Wojtek Heflik, który dzisiaj swoją grą dał nam bezcenny spokój w środku pola idobrze dzisiaj rozgrywał piłki. Z kolei oprócz Wojtka na uznanie na pewno zasłużył zawodnik Piasta czyli Tadeusz Bąbik, który mimo 40 lat grał i to jak - szacunek !!! i oby inny zawodnicy brali z niego przykład. Dziękuję również naszym kibicom, którzy wzięli sobie do serca moją prośbę i licznie przyjechali do Ożarowic wspomagając swoim dopingiem nasz LKS - DZIĘKUJĘ !!!