Orzeł Nakło Śl. - LKS ŻYGLIN

Po ubiegłotygodniowej wpadce jechaliśmy na małe derby do Nakła - z drużyną Orła który jest beniaminkiem przez wiele lat toczyliśmy wiele spektakularnych spotkań.. Teraz przyszło nam zagrać w odmienionej sytuacji - oba zespoły zaliczyły w ubiegłej kolejce bolesne porażki , oba zespoły chciały się odbudować tym meczem. Obie drużyny zaczęły mocno skoncentrowane, ale to my stworzyliśmy pierwsze dogodne okazje dwa razy Tomek Karkocha miał dobre sytuacje, ale dwa razy uderzył zbyt mocno, po kwadransie mieliśmy 100 okazję ale Mateusz Polak przegrał pojedynek z golkiperem Orła, potem jeszcze dobre uderzenie Zalo i centra Polaka i główka Tobora obok. I gdy wydawało się że dominujemy jeden błąd i gospodarze zdobywają bramkę. Było to niczym nogdawn bo chwilę później gdyby nie Daniel w naszej bramce mogliśmy leżeć na deskach,  ale jak wspomniałem wspaniałą interwencją w sytuacji sam na sam wyszedł obronną ręką dając nam tlen. Tak kończy się pierwsza połowa. Na drugą weszliśmy mocno zmotywowani i po pierwszej akcji mieliśmy 100 % okazję do wyrównania ale Tobi przegrywa pojedynek z bramkarzem. Co nie udało się jemu po godzinie gry udaje się Tomkowi Karkosze, który precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego i mimo desperackiej parady bramkarzowi nie udaje się obronić mieliśmy remis !!  Widząc swoja szansę szukaliśmy okazji do zdobycia drugiej bramki ale po strzale Potoka i pięknym uderzeniu z wolejja Bartka po którym piłka minimalnie mija spojenie słupka z poprzeczką nie udaje się. Gospodarze w tej połowie tylko raz zagrozili naszej bramce po dobrej kombinacyjnej grze na szczęście zdobywają rzut rożny. W samej końcówce jeszcze akcja Tobi - Czarek ale też bez efektu. I tak remisujemy zdobywając punkcik do tabeli z jednej szkoda że nie komplet, bo zespół zagrał zupełnie inaczej niż z Pyskowicami, a z drugiej szanujmy to co mamy, bo Orzeł też starał się i jak napisałem to on mógł się cieszyć z kompletu punktów.

ps.... zostaliśmy opisani, przez ... lokalną piłkę - zapraszam do zapoznania się z artykułem : 11 LO: MECZ WALKI NA REMIS | Lokalna piłka (lokalnapilka.pl)