LKS ŻYGLIN - Olimpia Boruszowice

No to sezon 2023 / 2024 możemy uznać za otwarty !! W naszym zespole nastąpiło lekkie "trzęsienie ziemi" do naszego zespołu dołączyło 14 nowych zawodników !! Tak liczna ekipa plus zmiana trenera co tu ukrywać budziła pewnie u grupy kibiców obawy - hmmm co można powiedzieć dla pesymistów się potwierdziły, dla optymistów absolutnie nie. Prawda jest taka że jak w wielu innych życiowych sprawach - ta ekipa musi się zgrać. Na pewno będą mecze rozczarywujące ale i te z których będziemy dumni i oby tych drugich było więcej. Na naszej stronie faceebookowej jest pełna lista nowych.. Ja postaram się stopniowo również tu informować. A jeżeli chodzi o sam mecz to był to typowy mecz walki - nasz zespół cały spotkanie szukał swojego stylu. Goście zaś próbowali ale dla obu drużyn nie był to dobry mecz. Świadczyć może o tym że pierwszą dogodną okazję mieliśmy my w ... 48 minucie. Następną także ale uderzenie Gumy wślizgiem ratuje obrońca Olimpii. W końcu goście odpowiadają idealnym uderzeniem ale jeszcze lepsza parada nowego nabytku Daniela Kandziory ratuje nas od utraty gola. W odpowiedzi 100 Gumy, ale po uderzeniu miłka dosłownie o minimetry mija słupek. Z kolei w odpowiedzi goście zdobywają bramkę na 0:1. Do końca pozostało około 10 minut i wydawało się że po zawodach, ale nic bardziej mylnego. Jak już pisałem mecze z Olimpią były zawsze emocjonujące i trzymające w napięciu do końca - tak było i dziś. Po rzucie wolnym wyrównującą debiutancką bramkę zdobywa Szymon Kwietniowski, który formalnie grał w linii ... defensywy !!! Remisem kończymy więc swój pierwszy mecz w obecnym sezonie, Mimo że jak napisałem mamy liczne zmiany zespół zaprezentował się nieźle - mam nadzieję że z kolejnymi meczami będziemy się "cementować"  igrać lepiej