LKS ŻYGLIN - Olimpia Boruszowice

Po "wpadce" w ostatniej kolejce, czekało nas prestiżowe spotkanie. Do Żyglina przyjechała Olimpia Boruszowice, zespół z którym i w "B" i w "A" klasie toczyliśmy mnóstwo spektakularnych pojedynków. Goście są niżej w tabeli ale co pokazał mecz oni również podeszli ambicjonalnie do spotkania. Zaczęło się idealnie dla Żyglina, w piątej minucie piłkę na skrzydło dostał Oskar popędził na bramkę i będąc w polu karnym zagrał podcinką i .. zdobył bramkę !!surprisePotem Cziba centra do Karola a ten obok. W kolejnej akcji zdobywamy ... bramkę a konkretnie Bartek . Bartek dostał piłkę na dwudziestym metrze i sprytnym uderzeniem zdobył wspomnianego golawink Potem gra się nieco wyrównała choć cały czas kontrolowaliśmy mecz, aż do 35 minuty kiedy Damian zagrał centrę do Oskara, ale Karol Banaś przeciął centrę i znowu pięknym uderzeniem głową podwyższył na 3:0 !!surprise Tak się zakończyła pierwsza połowa. W drugiej jeszcze raz Damian do Karola i obok. A potem znowu sami po części zafundowaliśmy sobie horror, w ciągu pięciu minut tracimy dwa gole ( druga bramka klasa trzeba przyznać ). Olimpia "poczuła krew" i ostro ruszyła do przodu, my dzięki temu zyskaliśmy okazję do kontr jednak przez długi czas ani jednym ani drugim nie udawało się nic zwojować i tak do 85 minuty gry gdy po asyście Skały, Damian Cziba zdobywa czwartą bramkę. Wydaje się ze to zamyka mecz, tym bardziej że po wolnym Roberta tylko parada bramkarza gości ratuje od utraty gola -mało tego Karol gdyby lepiej przyłożył się do dobitki, a tak jak wspomniałem ambitnie grający goście w doliczonym czasie gry zdobywają trzecią bramkę, na więcej zabrakło im czasu. I tak wygrywamy po naprawdę dobrym spotkaniu z obu stron. Można powiedzieć, że :wykrakałem" że spotkania z Boruszowicami są nawet wręcz dramatyczne i obfitujące w liczne emocje i bramki,, ale z punktu widzenia kibiców uważam mecz klasa. Gościom można pogratulować ambitnej postawy i walki do końca, naszym pogratulować prawie idealniej pierwszej połowy i tego że umieli utrzymać wynik i wytrzymali presję. Myślę ze jest to dobry prognostyk przez co tu powiedzieć najważniejszym meczu rundy czyli derbami z Odrą