Unia Świerklaniec - LKS ŻYGLIN

Unia  Świerklaniec - LKS ŻYGLIN

     W Niedzielne popołudnie w nie zwykle upalne jak na tę porę roku popołudnie zagraliśmy w Świerklańcu na boisku dobrze znanej nam Unii. Od samego początku obie drużyny skupiły się na zabezpieczeniu tyłów i czekaniu na tą jedną sytuację. Stąd przez prawie całą pierwszą połowę gra toczyła się od 16 do 16 - gdyż linie defensywne obu drużyn dobrze się sprawowały. Z godniejszych akcji w pierwszej połowie wymienię naszą akcję naszego kapitana Dawida i złe zamknięcie Oskara, oraz poprzeczkę Unii. Druga połowa zaczyna się dobrą akcją LKS'u i główki Karola Banasia. Jednak jak się okazało był to złego początek, gdyż w 65 minucie po rzucie rożnym do odbitej piłki dopada zawodnik gospodarzy i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadza ich na prowadzenie. My nie mając nic do stracenia próbujemy atakować, ale bez większego efektu sami mogąc się nadziać na groźne kontry, jednak raz ratuje nas słupek, raz bardzo dobra interwencja Damiana w naszej bramce. I tak przegrywamy pierwsze derby w obecnym sezonie. Z jednej strony szkoda bo nie było to wybitne zawody z obu stron i gdybyśmy lepiej zagrali powinniśmy wywieź punkt. Z drugiej strony porażka może nie była w pełni zasłużona, ale też miała swoje podstawy. Jeżeli można wymienić jakąś przyczynę był to na pewno brak naszego żyglińskiego ducha. Walczyliśmy co prawda ale nie wystarczyło to dzisiaj na zdobycie chociaż jednego punktu. Jednak nie należy również rwać włosów z głowy - bo to nie koniec świata i porażki pewnie zdarzą się nam nie raz, trzeba wyciągnąć wnioski i zmobilizować się przed kolejnym ważnym dla nas spotkaniem. Bo liczy się cel nadrzędny czyli utrzymanie się w debiutanckim sezonie. Tak jak dzieci w szkole uczymy się zarówno jako zawodnicy jak i klub - wierzę, że wy nasi kibice pomożecie nam w tym !!!

Na zakończenie miło mi poinformować, że na naszej stronie facebookowej rozpoczęliśmy cyklz "życia piłkarzy LKS-u ", w którym poznacie wszystkich naszych zawodników obecnego sezony - aten cykl zaczęliśmy odjednego z naszych tego rocznych nabytków czyli Oskara Daniela - szczegółyna naszej stronie pod linkiem :

https://pl-pl.facebook.com/lks.zyglin/posts/766025813556434:0

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Typer Prezes napisał
    Lubisz obstawiać? Zarejestruj się i odbierz ZA DARMO BONUS 350 PLN na zakłady i ciesz się z wygranych już teraz !!! >>> http://bet350.blogspot.com/

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości